Proma

PROMA je již od roku 1996 značkou kvalitních dřevoobráběcích a kovoobráběcích strojů. V posledních dvou letech byl sortiment rozšířen i o oblast zahradní techniky.

Mezinárodně uznávaná značka získává ocenění u odborné veřejnosti v oboru strojírenství. Jen v České republice získává každoročně stovky nových uživatelů.

Obráběcí stroje značky PROMA jsou vyrobeny s respektem k požadavkům zákazníků na kvalitu a účelnost. Konstrukční úpravy a vylepšení jsou výsledkem vlastní vývojové činnosti. Použité materiály, provedení strojů a jejich výroba splňují veškeré požadavky technických norem, kde velký důraz je kladen zejména na bezpečnost, což je potvrzeno certifikáty CE pro prodej na českém trhu i v zahraničí. Všechny stroje jsou vyráběny v ověřených provozech využívajících znalostí a zkušeností z bohaté české strojírenské historie. Charakteristickými rysy strojů je jejich tuhá konstrukce, která zabezpečuje jejich stabilitu a dostatečnou kvalitu opracování.

Optimální poměr ceny a výkonu spolu s vysokou jakostí předurčuje stroje značky PROMA nejen do domácích či řemeslnických dílen, ale i pro celou řadu profesionálních uživatelů - pro úseky opravárenství a údržby podniků, pro kovoobráběcí a dřevoobráběcí provozy. Díky širokému spektru sortimentu jsou stroje vhodné jak do výrobních celků tak i do školských a učňovských zařízení. Záruka kvality strojů značky PROMA je garantována prodlouženou záruční dobou 3 roky.

Vzhledem k rozmanitosti a obsáhlosti dodávaného sortimentu jsme schopni pokrýt potřeby našich zákazníků jak při dovybavení stávajících provozů, tak při zařizování dílen zcela nových.


Produkty značky PROMA mají certifikáty CE pro prodej na českém trhu i v zahraničí.


HP-250-2/400 Hoblovka s protahem
Hoblovky jsou určeny k obrábění měkkého i tvrdého dřeva. Vhodné jsou zejména pro domácí a kutilské práce, ale i pro malou a střední sériovou výrobu v truhlářských dílnách. Tuhá litinová konstrukce stroje a výstupní otáčky válce se třemi hoblovacími noži zajišťují kvalitně obrobený povrch. Výhodou u větších typů hoblovek je šíře hoblování 250 mm a použití protahu se strojním posuvem. Hoblovky jsou standardně vybaveny vodícím pravítkem a vývodem pro odsávání.

TFS-100/300 Truhlářské frézky
Truhlářské frézky jsou určeny pro opracování měkkého i tvrdého dřeva. Jsou vhodné pro malosériovou i střední sériovou výrobu. Jejich předností je robustní litinový stůl. Vysokootáčkové vřeteno stroje o průměru 30 mm je uloženo v bezúdržbových ložiscích, která zaručují jeho optimální chod. Náklon a výškové nastavení vřetene umožňuje variabilní použití širokého spektra nástrojů.

DSL-1100V Soustruhy na dřevo
Soustruhy na dřevo jsou určeny pro běžné soustružení rotačních válcových, kuželových a tvarových ploch z měkkého i tvrdého dřeva. Pomocí příslušenství, např. kopírovacího zařízení, je možné docílit stejných tvarových ploch u více kusů (malé série). Soustruhy pohání střídavý jednofázový motor s rozběhovým kondenzátorem. Cílové otáčky zajišťuje buď čtyřstupňová řemenice nebo mechanický variátor, který při chodu stroje plynule mění otáčky bez ztráty výkonu. Stroje vykazují dostatečnou tuhost pro běžné soustružnické práce i obrábění materiálu.

OP-750 Odsavače prachu
Odsavače prachu, pilin a třísek najdou využití v truhlářských provozech, kde zajišťují čisté a bezprašné prostředí bez zbytečného odvětrávání tepla. Lze je použít u všech truhlářských strojů, kde není velikost prachových částic menší než 0,3 mm3. Stojan s kolečky umožňuje jejich mobilitu.PKS-300FFormátovací pily s předřezem
Naše formátovací pily jsou primárně určeny pro rozřezávání velkoplošného materiálu na jednotlivé formáty. Kvalitní formátovací pily obsahujé vedle hlavního pilového ústrojí ještě takzvaný předřez. Jedná se o menší pilový kotouč, který se točí proti směru hlavního kotouče a nařezává materiál ze spodní plochy do hloubky cca 1 mm dle nastavení. S předřezem lze velmi kvalitně řezat i laminované dřevotřískové desky bez rizika zaštípání spodní hrany řezu.
Dalším důležitým parametrem formátovací pily je délka posuvného stolu. Pily jsou standardně vybaveny příčným zkracovacím pravítkem a podélným pravítkem.

PKS-315Kotoučové pily - stolní, stojanové
Stolní a stojanové kotoučové pily jsou vhodné pro příčné i podélné dělení dřevěných materiálů. Vyznačují se optimálním rozsahem otáček, který umožňuje využití nástrojů s plátky ze slinutých karbidů. Kotoučové pily umožňují výškové nastavení prořezu materiálu a nastavení úhlu kotouče. Při maximálních prořezech u daných typů se pily vyznačují velkým výkonem a tuhou konstrukcí.

PP-250Pásové pily na dřevo
Pásové pily na dřevo jsou určeny jak pro kutily, tak i pro řemeslníky v truhlářských dílnách. Vyznačují se velkým vyložením rámu a značnou výškou řezu při zachování malých rozměrů a jejich mobility. Výkony strojů jsou srovnatelné s velkými stacionárními stroji při malé plošné náročnosti. Pracovní stůl lze naklápět pod úhlem v rozsahu 0 - 45°. Pily jsou standardně vybaveny vývodem pro odsávání prachu, vodicím a úhlovým příložníkem.

BP-100Kombi brusky
Kombi brusky jsou určeny pro broušení dřeva, kovů i plastů, zejména pak pro odstraňování starého laku, odrezování, leštění, srážení hran, apod..Jsou vhodné pro domácí a kutilské práce i pro malou a střední sériovou výrobu. Stabilní konstrukce zaručuje přesné broušení. Naklápění brusných ramen spolu s využitím brusných kotoučů (dle typu) předurčují stroj k mnoha variabilním způsobům použití.

E-1516B/400Vrtačky - stolní, sloupové
Stolní a sloupové vrtačky jsou konstruovány pro vrtání a zahlubování dřeva. Vřetena jsou uložena v kuličkových ložiscích a osazena kuželem Mk II nebo Mk III, do kterého je možné vložit vrtací sklíčidlo nebo přímo nástroj. Pracovní stůl lze natáčet až o 360° pomocí otočného čepu a naklápět do úhlu ± 45° od základní roviny, což umožňuje vrtání otvorů pod různými úhly.

R-8616F/400Sukovací vrtačky
Sukovací vrtačky jsou konstruovány pro vrtání a zahlubování dřeva. U těchto vrtaček lze naklápět i celý horní díl pro vrtání pod úhlem.
FHV-50PDVyvrtávací frézky - běžné i přesné frézování
Vyvrtávací frézky jsou určeny pro širokou škálu běžných i přesných frézovacích operací. Tuhá konstrukce zabezpečuje dostatečnou kvalitu opracování ocelových materiálů, litiny, barevných kovů a dalších materiálů v téměř všech pracovních režimech. Široký rozsah otáček vřetene navíc umožňuje použít stroj i na vrtací a vyvrtávací operace. Pohyb stolu je ovládán ručními koly přes pohybové šrouby s maticemi.


SPC-900PA Univerzální soustruhy
Univerzální soustruhy jsou určeny pro opracování obrobků z kovů, plastů i dřeva. Poskytují vhodné řezné podmínky pro hospodárné obrábění všech běžně používaných materiálů od hliníku a jeho slitin, přes neželezné kovy, až po ocele vysoké pevnosti.SKF-800Kombi soustruhy
Kombi soustruhy jsou určeny pro opracování obrobků z kovů, plastů i dřeva. Poskytují vhodné řezné podmínky pro hospodárné obrábění všech běžně používaných materiálů od hliníku a jeho slitin, přes neželezné kovy, až po ocele vysoké pevnosti. Soustruh umožňuje vnější i vnitřní soustružení válcových ploch, kuželových a čelních ploch, zapichování, upichování, vrtání apod. Na stroji lze řezat metrické i palcové závity. Frézovací zařízení je vhodné pro celou škálu běžných frézovacích operací. Široký rozsah otáček vřetene navíc umožňuje použít stroj i na vrtací operace.
PPK-115Pásové pily na kov
Pásové pily na kov jsou určeny pro řezání všech běžně používaných materiálů od hliníku a jeho slitin, přes neželezné kovy, až po ocele vysoké pevnosti. Vyznačují se tuhou konstrukcí a velkým výkonem při zachování malých rozměrů a mobility. Řezání materiálu pod úhlem je zajištěno otočným svěrákem nebo natáčením ramene pily (dle typu). U větších pil lze s výhodou použít chladicí systém.

Pokosové pily
Pokosové pily jsou určeny ke zhotovení úhlových řezů v nejrůznějších stavebních materiálech. Její využití je mnohostranné, od fošen, trámů, přířezů prken až po dokončovací práce při pokládce podlah a obložení. Je konstruována jako jednoduchý rám jezdící nad základnou z lehké slitiny, v níž jsou vyznačeny použitelné úhly. Moderní elektrické nebo aku pokosové pily mohou mít nastavování také jednoduchým stisknutím tlačítka. Bývají vybavené laserovým paprskem k vyznačení přesného řezu.

RD-3500Řezačky na dlažbu
Řezačka na dlažbu je výborným pomocníkem všech profesionálních řemeslníků nebo náročných kutilů pracujících s obklady či dlažbou. Silný motor si s lehkostí poradí s řezáním, obkladaček, dlažby, mramoru. Čistý řez je podmíněn i velmi robustní celokovovou konstrukcí podstavce i stroje. Řezačka umožňuje řezy na pokos. Stůl je vybaven milimetrovou stupnicí, podélným dorazem i úhlovým dorazem.

PGK-3500Křovinořezy
Křovinořez nebo také motorová kosa je zahradní stroj, který velice ulehčí práci při řadě zdlouhavých činností, které jste předtím vykonávali ručně. Křovinořez se využívá k vysečení trávy, podrostů, plevele a vyřezávání křoví či menších stromků do průměru zhruba 15 mm. Křovinořez si pravděpodobně najde uplatnění i při plnění spousty dalších úkolů v okolí parků a zahrad, domů, chat.

PGV-520Motorové zemní vrtáky
Motorový zemní vrták je praktický a užitečný pomocník při sázení stromků či při hloubení děr při betonování sloupků apod. Využívá se jak na zahradě, tak na poli.

MZD-13-2Motorové zahradní drtiče
Motorové zahradní drtiče jsou určeny k efektivnímu úklidu zahrady a jsou ideálními pomocníky pro přípravu kompostů či štěpek na topení. Pomohou hospodárně odstranit odpad ze zahrady, jakým jsou zbytky rostlin a dřevin, větvičky po údržbě stromů a zeleně, odřezky a listí.
PDS-220Dlabačky
Dlabačky jsou určeny k obrábění měkkého i tvrdého dřeva. Využijete je ke kolíkování, vrtání, dlabání či čepování. Je vhodná pro domácí a kutilské práce ovšem i sériovou výrobu. Truhlářská dlabačka si poradí jak s masivem, tak i kompozitem a plastem.

FMO-1Frekvenční měnič
Frekvenční měnič je elektronické zařízení, jehož základní funkcí je plynulá regulace otáček třífázových indukčních motorů. Princip regulace je založen na plynulé změně frekvence s minimálním vlivem na jmenovitý výkon motoru. Měniče lze rozdělit do dvou základních skupin dle vstupního napájecího napětí (~230V/~400V) a následně dle jmenovitého výstupního výkonu (0,75kW-7,5kW).
Frekvenční měniče lze použít pro plynulou regulaci otáček, brždění motorů, rychlou změnu směru otáčení motoru a u strojů s jmenovitým výkonem motoru nepřesahující 1,5kW k možnosti napájení třífázového stroje ze sítě ~230V.

Dvoukotoučové brusky
Dvoukotoučové stolní brusky jsou vhodné pro domácí dílnu, údržbářské a menší dílny. Samozřejmostí je tichý chod stroje, otvory pro připevnění k podkladu, nebo stojanu, stabilní opěrky materiálu, orovnávače kotoučů, ochranné bezpečnostní kryty proti odlétávání částic při broušení.
Vysavače
Průmyslové vysavače se od domácích vysavačů odlišují celkovou konstrukcí, filtrací, svými funkcemi, sacím motorem i příslušenstvím. Tyto vysavače jsou robustnější, výkonnější a odolnější. Průmyslové stavební vysavače odolávají podstatně vyšší zátěži, než jaké jsou vystavovány běžné vysavače v domácnosti.
Lisy
Průmyslové vysavače se od domácích vysavačů odlišují celkovou konstrukcí, filtrací, svými funkcemi, sacím motorem i příslušenstvím. Tyto vysavače jsou robustnější, výkonnější a odolnější. Průmyslové stavební vysavače odolávají podstatně vyšší zátěži, než jaké jsou vystavovány běžné vysavače v domácnosti.